блог
Однокамерна чи двокамерна відеозйомка?
13.01.2016
Однокамерна чи двокамерна відеозйомка?

Зустрічаючись з молодятами, я дуже часто помічаю те, що багато пар слабо собі уявляють, що таке весільна відеозйомка і чим однокамерна зйомка відрізняється від двокамерної, що вони отримають, замовивши двокамерну відеозйомку.

Щоб внести ясність, я б хотів спершу роз'яснити, які можуть бути види двокамерної зйомки відносно весілля. При будь-якій багатокамерній зйомці обов'язково повинна бути людина, яка керує процесом і ухвалює рішення. На весіллях зазвичай це робить один з відеооператорів. Назвемо його головним відеооператором. А ось допоміжні відеооператори можуть бути різні. Це може бути як повноцінний відеооператор, який може самостійно якісно зняти весілля в одну камеру, уміє грамотно ухвалювати рішення, так і, по суті, асистент відеооператора, який чітко виконуватиме вказівки головного відеооператора. Кінцевий результат залежатиме, по-перше, від умінь головного і допоміжного відеооператора, по-друге, від злагодженості роботи цих людей.

Якщо відійти від технічної сторони питання, яка малозрозуміла і малоцікава нареченим, то слід виділити ті можливості, які відкриваються при грамотній 2-х камерній зйомці. Найбільша перевага двокамерної відеозйомки полягає в тому, що в найвідповідальніші моменти один відеооператора знімає основні події, а другий має можливість ловити ті самі деталі та емоції, які стають головною прикрасою весільного фільму. Це найважливіша, але не єдина перевага. Друга перевага полягає в тому, що зйомка всіх важливих подій, що відбуваються на весіллі, дублюються. При цьому значно зменшується ризик допустити помилку внаслідок людського фактора. Таким чином, двокамерна зйомка дає більше шансів отримати якісний кінцевий результат саме в складних для зйомки умовах. Третя перевага полягає в тому, що процес зйомки просувається значно швидше, якщо мова йде про постановочне весільне відео. Іноді одну і ту ж дію знімається паралельно на 2 камери з різних ракурсів і різними планами, що дозволяє значно зменшити кількість дублів і, відповідно, прискорити роботу. Так само другий оператор може знімати певні технічні моменти, що не відносяться до основної дії, але які також прикрашають весільний фільм. Мова йде про так звані перебивки – це може бути весільна атрибутика, зйомка різних фрагментів інтер'єрів або просто красиві види природи, які були невід'ємною частиною Вашого весільного дня. При цьому один з операторів має можливість не відволікатися від знімального процесу.

Дуже часто можна чути питання: «Чи може бути таке, що однокамерна весільна відеозйомка не відрізнятиметься від двокамерної?». Так, може, просто для досягнення одного і того ж результату одному операторові буде потрібна більша кількість часу. І у свою чергу, в один і той же відведений знімальний час 2 оператори зуміють набрати значно більше матеріалу, ніж один того ж рівня. В умовах весілля, де час – це чи не найдорожче і цінніше, цей чинник грає значну роль. Але в короткому весільному кліпі Ви можете всієї цієї різниці і не побачити (зате побачите в довшому весільному фільмі). Ви ж не знаєте, скільки часу було відведено на ту або іншу зйомку. У короткому оглядовому кліпі вирішальнішу роль гратиме уміння робити монтаж, уміння подати зняте, оскільки для короткого кліпу матеріалу може виявитися достатньо в обох випадках . Єдиний момент, який буде помітний навіть в короткому кліпі – це зйомка швидкоплинних відповідальних моментов. Другий оператор дозволить Вам отримати більше яскравих і зворушливих деталей (наприклад крупні плани сліз батьків), отримати більше крупних планів, більше переживань, а найяскравіші переживання і емоції відбуваються саме в той момент, коли один відеооператор повинен обов'язково знімати основну дію.

Так само хотів би звернути увагу молодят на той факт, що зараз дуже багато відеооператорів на своєму сайті як приклад викладають двокамерну зйомку, оскільки та більш презентабельна. Якщо Ви хочете зупинитися на однокамерній зйомці, тоді майте це на увазі і не забудьте поцікавитися про це. Проглядайте зразки робіт в тому форматі, який плануєте замовити.

На закінчення, я б хотів відзначити, що Ваше весільне відео залежатиме не тільки від кількості працюючих камер на Вашому весіллі, а і від якості роботи тих відеооператорів, які ведуть зйомку. Але за інших однакових умов двокамерна зйомка не просто має ряд переваг перед однокамерною зйомкою, але і відкриває ряд можливостей, недоступних при однокамерній зйомці. Якщо Ваш бюджет дозволяє це зробити, тоді краще замовте двокамерну зйомку.